„Segítsék koncertjeink azokat, akik valamilyen okból kevesebbet kapnak a társadalom figyelméből, vagy valamilyen okból segítségre szorulnak”
Szená-Torok

A szervátültetett gyermekek gondozására fordítja a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekklinika azt az 500 000 Ft-ot, melyet a Szená-Torok kórus ajánlott fel. A Magyar Országgyűlés képviselőiből álló kórus alapító okiratában vállalt küldetése szerint tizenötödik születésnapját is jótékony célú hangversennyel ünnepelte 2011 november 11-én a Parlament Felsőházi termében. A rendezvényen – melyre közel 400 vendég érkezett – mintegy 420.000 Ft. gyűlt össze, melyet a kórus 80 000 Ft-tal egészített ki.

Az ünnepélyes átadó
helyszíne: Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekklinika, könyvtár (Budapest, VIII., Bókay János u. 53-54)
időpontja: 2011 november 23. 9 óra

Az adományt a kórus tagjai: dr. Bácskai János országgyűlési képviselő, IX.ker. polgármestere, Kristyánné Aknai Erzsébet és Somogyi Lászlóné adják át dr. Tulassay Tivadarnak, az I.sz Gyermekgyógyászatui Klinika igazgatójának.

Az esemény után vágóképek készíthetők az I. Sz. Gyermeklinika Vese
és Művese Osztályán. Az osztályon dolgozó szakemberek végzik a hazai veseátültetett gyermekek többségének gondozását.

További információ, kapcsolat: Szuchy Zsuzsanna 20/663-2054