Tomka Miklós 1941-2010

Mit jelent a vallás a modern kor embere számára? Újra kell-e gondolni az egyházak szerepét a XXI. században?

Tomka Miklós: A Vallás a modern világban. A szekularizáció értelmezése a szociológiában című könyvének bemutatója

Időpont: 2011. november 4. 10.00
Helyszín: Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum, Díszterem
Budapest, 1089. Könyves Kálmán körút 40.

Miközben a vallás össztársadalmi integratív szerepe csökken, nő a jelentősége a személyes identitás kialakításában. A XXI. században téves és hiányos a vallásosságot, pusztán vallási közösséghez, felekezethez való tartozás tükrében értelmezni. Egyebek mellett ezek a fő megállapításai, tanulságai a tavaly elhunyt, világszerte ismert és elismert vallásszociológus, Tomka Miklós most megjelenő könyvének.

A kötet nemcsak a kereszténységben, de a „nem nyugati világban” is vizsgálja a modernizációt kísérő, vallást érintő jelenségeket, a szekularizációt, s több szempontból is a vallás magán- és közéleti szerepének újragondolására késztethet.

Tomka Miklós a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetének professzora volt, az Intézet és a Párbeszéd (Dialógus) Alapítvány gondozásában megjelenő kötet a nem sokkal halála előtt megvédett akadémiai disszertációjának posztumusz publikálása.

További információ: Török Péter, Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézet, igazgató
mobil: 20-663-2388