Két jó szomszéd, a Semmelweis Egyetem II. Sz. Gyermekklinika (Tűzoltó utcai Gyermekklinika) és a Holokauszt Emlékközpont közös családi délutánt rendez a Múzeumok Éjszakája bevezetőjeként. Az Emlékközpontban 16 órától Fessetek és nevessetek címmel a gyerekek rögtönzött, hófehér kórtermünket varázsolhatják színesebbé, közben a felnőttek tesztelhetik aktuális empátia szintjüket. 17 óra 30 perctől a Búgócsiga Zenede gyermekkoncertje következik (az öt kiváló zeneakadémistát a MÜPA Cifra palotájában ismerhettük meg). Közben Fehér kereszt címmel az Imagine Budapest szervezésében séták indulnak a 125 éves Tűzoltó utcai Gyermekklinika megtekintésére. A séták során (16:30, 18:30, 19:30-tól) az érdeklődők megismerhetik a kórház és a környék történetét, építészeti jellegzetességeit, Roskó Gábor gyerekeknek készített alkotásait.

Időpont: 2011. június 24. 16 órától
Helyszín: 1094 Budapest, Páva utca 39. (Séták is innen indulnak.)
Belépő: Felnőtt 1400 Ft, Diák 600 Ft, 6 éves kor alatt ingyenes
(A helyszínen a program előtt megvásárolt belépő minden Múzeumok Éjszakája rendezvényhelyszínen érvényes.)