A víz az élet alapja. Ezért, ha csak lehet, igyunk vizet. De milyet? Tiszta vizet, ásványvizet vagy esetleg oxigénnel dúsítottat. Ez utóbbit, az oxigénnel dúsított vizet sokan sokféleképpen ítélik meg. Megszólalnak járókelők. A műsor vendége dr. Váczi Péter, tudományos tanácsadó; prof. dr. Tóth József, tudományos szaktanácsadó; Kammerer Zoltán, olimpiai bajnok kajakozó.
Vitaminok a konyhában – táplálék egészségesen. Bioételek készítése. A műsor vendége Varga István, bio séf.
Családi adózás – Idén különösen fontos időszaknak számított a január a munkáltatók és a munkavállalók számára. Egy időben megtett nyilatkozattal már az év első hónapjától érvényesíthető a családi adókedvezmény. A műsor vendége dr. Vámosi-Nagy Szabolcs, adószakértő.
Minden megvan írva a génjeinkben? Ha igen, miért nem? E talányos kérdéssel kezdte a genetikáról és az epigenetikáról, vagyis a környezeti tényezők génmódosító hatásairól szóló egyik előadását Falus András akadémikus. Megszólal Ferdinándy Géza, egykori világbajnok öttusázó. A műsor vendége prof. dr. Falus András, akadémikus, egyetemi tanár, Semmelweis Egyetem.