Semmelweis 250 Egyetemi Emléktúra

Helyszín: ,

Dátum: 2020.09.19.

A változó helyzet és rendelkezések mentén hozott egyetemi döntések értelmében emléktúra-sorozatunkat most ősszel nem két-, hanem egynapos túrákkal folytatjuk. Az időpontokon nem változtatunk, ugyanazon hétvégék szombati napjain teljesítjük a kb. 25 kilómétereket.
Tehát:
1. szept. 19.: Börzsönyben, Magyarkútról fel a Foltánkeresztig s innen vagy le Királyrétre (25 km) vagy Nagyhideghegyen át le Királyrétre (kb 30 km, kicsit hosszabb – mentünk már ennyit -, viszont a hegytetőről a kilátás nagyon szép, megéri!). A helyszínen döntünk, hogy melyiket válasszuk.
2. okt. 4.: Pilisben, Esztergomról a Dobogókőn és Pilistetőn át Pilisvörösvárig.
3. okt. 17.: Budai hegyekben, Piliscsabáról a Nagyszénáson, Zsíroshegyen és Hármashatárhegyen át Hűvösvölgyig.
Minden egyéb változatlan.
Jövőre pedig, előreláthatólag február elején, egy kétnapos téli túrát a Bükkben teljesítünk. Az utolsó 25 km-t pedig az eredeti terv szerint a budai hegyekben a végén Tabánba, Semmelweis Ignác szülőházához érkezve tesszük meg, várhatóan márciusban.

Vissza az Eseménynaptárba

Tovább a jubileumi honlapra