Helyszín: Online, digitális elérhetőség

Dátum: 2021.06.09.

A program célja: A konzultáció-sorozat áttekintést nyújt azokról a szempontokról és módszerekről, melyekkel a (nem ágy melletti) gyakorlatok hatékonyabbá tehetők és a kívánt technikai és nem-technikai készségek könnyen átadhatók az egyetemi hallgatók számára. A program jellege: Ez egy általános oktatói alapképzés, melyben a gyakorló oktatók ötleteket meríthetnek saját oktatói gyakorlatuk fejlesztéséhez, kezdő oktatók jó alapokat…

Online", "startDate":"2021-06-09", "endDate":"2021-06-09", "startTime":"00:00", "endTime":"23:59", "location":"Online", "options":["Apple","Google","iCal","Microsoft365", "MicrosoftTeams", "Outlook.com"], "timeZone":"Europe/Budapest", "iCalFileName":"Bevezetés a gyakorlattervezésbe és gyakorlattartásba", "label":"Naptárba"}

A program célja:

A program jellege:

Ez egy általános oktatói alapképzés, melyben a gyakorló oktatók ötleteket meríthetnek saját oktatói gyakorlatuk fejlesztéséhez, kezdő oktatók jó alapokat kaphatnak ahhoz, hogy biztonsággal meg tudják kezdeni oktatói munkájukat saját tanszékükön. A kurzus során a szimulációs gyakorlatok, szemináriumok, készségfejlesztő gyakorlatok és esetfeldolgozó gyakorlatok technikáit mutatjuk be.

Tervezett témakörök:

a felnőtt hallgató sajátosságai
Hogyan tanul, és milyen tanítási-tanulási környezetet igényel egy felnőtt?

a gyakorlattartás módszerei és azok helye az oktatásban
A kurzus során tárgyalt módszerek elméleti hátterének összefoglalása, kiemelve, hogy milyen készségek átadására alkalmasak.

egy gyakorlat felépítése, előkészítése
Hogyan készülj fel egy gyakorlatra, hogyan készíts elő egy gyakorlatot, milyen kötelező szakmai és eszközös elemei vannak egy gyakorlatnak?

a hallgatói interaktivitás fokozásának eszközei
Feladatkiosztás gyakorlat előtt és közben, “brain storming”, kérdésfeltevés, applikációk alkalmazása és okoseszközök felhasználása.

készségátadás gyakorlat
Kiemelten foglalkozunk a négylépcsős módszer elsajátításával.

szimulációs gyakorlat
A szimuláció, mint oktatásmódszertani eszköz, bemutatása, helye a technikai és nem-technikai készségek átadásában.

esetfeldolgozás gyakorlat
Alapszabályok tisztázása, helye, interaktivitási technikák megfelelő alkalmazása.

személyre szabott oktatás eszközei
A visszajelzés módszerei gyakorlat előtt, közben és után, debriefing és feedback technikák.

gyakorlati vizsga
A vizsga helye és szerepe az oktatásban, a korszerű vizsgáztatás eszközei. Kiemelten foglalkozunk az objektív strukturált klinikai vizsga (OSCE) lehetőségeivel.

demonstrátorképzés
Miért neveljünk demonstrátort, és hogyan alakítsunk ki kölcsönösen előnyös munkakapcsolatot?

Részvételi feltételek:

Ez egy alapképzés, melyhez nem szükséges semmilyen oktatói előismeret.
Regisztrációs kérdőív kitöltése. A programsorozat tematikus felépítésű, a megjelenés és az aktív részvétel a regisztrált alkalmakon elvárt.
Létszámkorlát: 18 fő/kurzus (a program minimum 6 fő jelentkezésével indul!)

Helyszín: Zoom, Moodle

Tervezett időpont: 2021. június 8-10.

Jelentkezés: 2021. január 12-től folyamatosan ide kattintva

Programfelelős és kapcsolattartó: