Minden eddiginél több, 1606 hallgató vette át személyesen oklevelét az elmúlt hetekben rendezett ünnepélyes átadókon. Közülük 255-en az angol, 92-en pedig a német nyelvű képzésekben vettek részt. Idén egyébként összesen 1777 hallgató tett sikeres záróvizsgát az egyetem valamennyi hazai és kihelyezett külföldi képzésén. A végzett hallgatók közel fele kiemelkedő tanulmányi eredménnyel zárta egyetemi éveit: összesen 886-an vehettek át summa cum laude, cum laude minősítéssel és kitüntetéssel oklevelet.
 

316 magyar, 127 angol és 74 német nyelvű képzésen végzett hallgatót avattak orvossá az Általános Orvostudományi Kar diplomaátadó ünnepségén. Közülük 108-an vehettek át summa cum laude, 201-en cum laude minősítésű diplomát, 7 hallgató pedig rite minősítéssel zárta tanulmányait. Az MVM Dome-ban megrendezett ünnepi szenátusi ülésen dr. Merkely Béla rektor hangsúlyozta, hogy a hallgatók a régió legjobb orvos-egészségtudományi egyetemén végezték tanulmányaikat, amely egyben hazánk legnagyobb betegellátója is. Orbán Gábor, a Nemzeti Egészségügyi és Orvosképzésért Alapítvány (NEOA) elnöke arra hívta fel a végzett hallgatók figyelmét, hogy a diploma, melyet átvesznek, eddig cél volt, mostantól azonban egy olyan hivatás kezdete, amely nemcsak tudást, hanem emberi minőséget, felelősségtudatot és folyamatos tanulást is kíván. Dr. Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter köszöntőjében kitért arra, hogy a most végzettek egy olyan egyetemen vehetik át diplomájukat, amely a világ 30 ezer egyetemének legjobb egy százalékába tartozik. Dr. Krausz Ferenc, Nobel-díjas magyar fizikus, a Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) vezetője arról beszélt, hogy a mai reaktív orvoslást reményei szerint hamarosan felválthatja egy túlnyomórészt a megelőzésre koncentráló orvoslás, amelynek alapjait itt Magyarországon, a Semmelweis Egyetemmel szoros együttműködésben, és esetleg a jelenlévők segítségével sikerül majd letenni. Dr. Nyirády Péter, az ÁOK dékánja beszédében méltatta a hallgatókat tanulmányi eredményeik mellett azért is, mert a COVID-pandémia idejében aktívan bekapcsolódtak egy járványhelyzet egészségügyi kezelésébe. A végzősöket dr. Merkely Béla rektor és dr. Nyirády Péter dékán fogadta doktortársakká. Az ÁOK diplomaátadójáról szóló cikkünk ide kattintva olvasható. 

Összesen 112 oklevelet adott át az Egészségügyi Közszolgálati Kar Mentálhigiéné Intézet hét képzésének közös diplomaátadó ünnepségén dr. Merkely Béla rektor és dr. Pethesné dr. Dávid Beáta megbízott dékán a Nagyvárad téri Elméleti Tömb (NET) dísztermében. Köszöntőjében a rektor kiemelte, hogy a Mentálhigiéné Intézet végzett hallgatói kulcsfontosságú szerepet játszanak a társadalmi kohézió, bizalom és együttműködés fejlesztésében, vagyis a magyar társadalom egészséges testi-lelki-szellemi működésének támogatásában. Dr. Pethesné dr. Dávid Beáta, az Egészségügyi Közszolgálati kar megbízott dékánja, a Mentálhigiéné Intézet igazgatója beszédében hangsúlyozta, hogy az intézet nem egyszerűen képzéseket kínál, hanem élő, dinamikus kapcsolatokat hoz létre.  Az ünnepségről szóló cikkünk ide kattintva olvasható.

A négyéves konduktorképzés megalapításának 60. évfordulóján 56-an vehették át diplomájukat a Semmelweis Egyetem Pető András Kar (PAK) konduktor alapképzési szakának diplomaátadóján a Nagyvárad téri Elméleti Tömb (NET) dísztermében. Közülük hárman az illyefalvai kihelyezett képzésen végeztek, míg 10 fő kitüntetéses diplomát vehetett át. Dr. Merkely Béla ünnepi beszédében kiemelte: a konduktorképzés elmúlt 60 évében közel 2600 konduktor szerzett diplomát, amely jelzi, hogy ez nem tömegképzés, de ahol a Pető-módszer megveti a lábát, ott innováció, fejlődés és kézzel fogható eredmény mutatkozik a központi idegrendszeri sérültek fejlesztésében. Dr. Tenk Miklósné dr. Zsebe Andrea dékán arra hívta fel a végzett hallgatók figyelmét, hogy konduktorként olyan jövőkép áll előttük, ami lehetőséget ad nemcsak az önálló karrier építésére, hanem tudásuk kipróbálására az oktatás, az egészségügy és a szociális munkaerőpiac számos területén határon innen és túl. A PAK diplomaátadójáról szóló cikkünk ide kattintva olvasható.

A Semmelweis Egyetem kétéves Egészségtudományi szakfordító- és tolmácsképzésén végzett 38 hallgató vette át oklevelét a Szaknyelvi Intézet ünnepségén a Semmelweis Szalonban. Az idén az angol-magyar nyelvpárú posztgraduális képzés 11., valamint a német-magyar nyelvpárú képzés 2. végzős évfolyama szerezte meg a végzettségét. Az országban szakfordító- és tolmácsképzés egészségtudományi specializáció mindössze két helyen érhető el, ezek egyike a Semmelweis Egyetem, a német-magyar nyelvpárú képzés pedig az országban egyedülállónak számít, mutatott rá dr. Merkely Béla rektor ünnepi köszöntőjében. Dr. Fogarasi Katalin, a Semmelweis Egyetem Szaknyelvi Intézetének igazgatója rámutatott: büszke arra, hogy a jelenlévő hallgatókkal közösen sikerült elindítani a valós tolmácsolási és fordítási projektekre épülő kurzusokat, valamint az egyedülálló gyakornoki programot. Cikkünk ide kattintva olvasható.

A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának (ETK) 604 végzett hallgatója vette át személyesen oklevelét a Budapest Kongresszusi Központban megrendezett két ünnepi szenátusi ülés keretében július 13-án, ami a tavalyinál közel száz fővel több végzett hallgatót jelent. Közülük 54-en angol nyelvű képzésen szereztek diplomát. A délelőtti szenátusi ülésen dr. Merkely Béla rektor méltatta az idén 50. jubileumát ünneplő kar képzésein részt vevők erőfeszítéseit, tudását és külön köszöntötte az ETK külföldi végzett hallgatóit, kiemelve az első angol nyelvű optometrista évfolyam friss diplomásait. A délutáni rendezvényen dr. Bánhidy Ferenc általános rektorhelyettes rámutatott: az Egészségtudományi Kar az egyetem történetében a fiatalabb karok közé tartozik, ugyanakkor az egészségügyi szakemberképzés vonatkozásában ez a legrégebbi múlttal rendelkező intézmény Magyarországon. Bednárikné dr. Dörnyei Gabriella dékán hangsúlyozta: az ünnepségen átvett diploma nem csupán egy oklevél, hanem az elköteleződés jelképe egy olyan hivatás mellett, amely nemcsak szakértelmet, hanem emberséget, empátiát is kíván. Az idén a végzettek közül összesen 330-an szereztek diplomát summa cum laude és cum honore minősítéssel.
Az ETK ünnepségeiről szóló cikkünk ide kattintva olvasható.

A Fogorvostudományi Karon (FOK) 171 főt avatott fogorvosdoktorrá a Kongresszusi Központban tartott nyilvános szenátusi ülésen dr. Merkely Béla rektor, dr. Hermann Péter oktatási rektorhelyettes és dr. Gerber Gábor, a FOK dékánja. Ünnepi beszédében a rektor méltatta az alapításának 70. évfordulóját ünneplő kar folyamatos fejlődését, a graduális és posztgraduális képzésben betöltött szerepét. Dr. Gerber Gábor többek között a COVID-pandémia miatti képzési nehézségeket is felidézve arról beszélt, mennyire átalakult az oktatás a kurrikulumreformoknak köszönhetően. A végzősök közül 58-an summa cum laude, 110-en cum laude, hárman pedig rite minősítésű diplomát vehettek át. Dr. Hermann Péter, oktatási rektorhelyettes rámutatott: idén először kaptak oklevelet azok a digitális fogászati tervezők, akik a Semmelweis Egyetem és a Neumann János Egyetem közös képzésén végeztek. Eskütételük után a négy végzett hallgatót kézfogással fogadta diplomássá dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, dr. Fülöp Tamás, a Neumann János Egyetem rektora, dr. Hermann Péter, a digitális fogászati tervező alapképzés szakvezetője és dr. Gerber Gábor, a Fogorvostudományi Kar dékánja. A FOK diplomaátadójáról szóló cikkünk ide kattintva olvasható.

84 magyar, 25 angol és 2 német nyelvű képzésen végzett hallgató vette át oklevelét július 13-án, az idén 70. jubileumát ünneplő Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK) diplomaátadó ünnepségén a Kongresszusi Központban. A végzettek közül 14-en summa cum laude, 68-an cum laude, 30-an rite minősítéssel zárták tanulmányaikat. Köszöntőjében Dr. Merkely Béla rektor méltatta a végzett hallgatók járványvédekezésben betöltött szerepét, majd a kar elmúlt évekbeli fejlődését. Dr. Antal István dékán ünnepi beszédében kiemelte, hogy gyógyszerésszé válni azt is jelenti, hogy a tudás és készségek mellett megfelelő szakmai magatartást és hitvallást is elsajátítottak. A jelölteket dr. Merkely Béla rektor és dr. Antal István dékán fogadták gyógyszerészdoktorrá. A GYTK diplomaátadójáról szóló cikkünk ide kattintva olvasható. 

Fotó: Barta Bálint és Zellei Boglárka – Semmelweis Egyetem

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága tette közzé.