Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy dr. Kiss Róbert, a Semmelweis Egyetem egykori II. Sz. Belgyógyászati Klinikájának tudományos főmunkatársa 87 éves korában, hosszú, méltósággal viselt betegséget követően 2024. szeptember 10-én elhunyt.

Kiss tanár úr a budapesti Orvostudományi Egyetemen végezte tanulmányait, diplomáját summa cum laude minősítéssel kapta kézhez. Végzése után először az Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézetben dolgozott, majd klinikai érdeklődését követve 1967-ben a II. Sz. Belgyógyászati Klinikára került, ahol mindvégig dolgozott. Endokrinológiai munkacsoportunk megbecsült tagja volt, aki Gláz Edit professzor mellett fontos szerepet töltött be a klinika fekvő- és járóbeteg ellátásában is.

Kiemelkedően hosszú ideig, közel 50 évig volt a II. Sz. Belgyógyászati Klinika magyar nyelvű tanulmányi felelőse, hiszen e tisztséget 1973-tól 2018-ig töltötte be. Kiss tanár úr az Országos Belgyógyászati Intézet vezető munkatársaként segítette Petrányi Gyula, Fehér János és Tulassay Zsolt professzorok intézetvezetői munkáját. Ebben a munkakörében is meghatározóan fontos kapcsolatokat alakított ki és ápolt az ország vezető belgyógyászati intézményeinek és megyei kórházainak munkatársaival.

Kiss tanár úr a klinika és a betegellátás érdekességeit bemutató színes és egyben tanulságos elbeszéléseit mind idősebb, mind fiatalabb kollégáink odaadóan hallgatták, minden helyzetre volt egy-egy odaillő története. Halálával a nemcsak egy kiváló orvost és endokrinológust, hanem generációjának egyik kiemelkedően színes tagját veszítettük el.
Emlékét szeretettel megőrizzük.

Dr. Igaz Péter tanszékvezető egyetemi tanár, dr. Tóth Miklós egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika, Endokrinológiai Tanszék, a korábbi II. Sz. Belgyógyászati Klinika két utolsó igazgatója