Családi és sportnapot tartottak május 25-én a Testnevelési és Sportközpontban a Családbarát Egyetem Központ szervezésében, amelyen mintegy 350-en vettek részt.

A gyermeknapi eseményen a Testnevelési és Sportközpont új műfüves futballpályáját is átadták. Dr. Merkely Béla rektor köszöntőjében kiemelte annak fontosságát, hogy a mindennapi munka mellett a családok minőségi időt tudjanak együtt tölteni. Egyúttal felhívta a figyelmet az egyetem által biztosított sportolási lehetőségekre, amelyek folyamatosan bővülnek, legutóbb például egy professzionálisan felszerelt asztalitenisz-teremmel. Az új műfüves pálya avatómérkőzésének kezdőrúgását is a rektor végezte el, aki a labdarúgócsapat MEFOB-on elnyert bronzérmét is átvette Rimay István szakedzőtől.

A családi nap résztvevői számos sportágat kipróbálhattak, emellett egészségügyi szűrésen is részt vehettek, a legtöbb sportot kipróbáló gyerekek között pedig értékes nyereményeket sorsoltak ki.

A családi napról részletes tudósítást a Családbarát Egyetem Központ honlapján olvashatnak.

Pogrányi Péter
Fotó:Kovács Attila – Semmelweis Egyetem,  Zellei Boglárka – Semmelweis Egyetem