Életének 52. évében elhunyt Gyergyák Emese, az Orvosi Képalkotó Klinika Rókus Képalkotó Diagnosztika részlegvezető főnővére.

„A búcsúszó, mit nem mondtál ki, elmaradt. Elmentél, de gondolatban örökké velünk maradsz.”

Gyergyák Emese 1972.10.20-án született Budapesten. 1991-ben fejezte be a Semmelweis Ignác Egészségügyi Szakközépiskolát, ahol általános ápoló és asszisztens végzettséget szerzett.

Egészségügyi pályafutását 19 évesen a Szent Rókus Kórház radiológiai osztályán kezdte, ahol munka mellett, 1993-ban röntgenasszisztens, (Röntgenasszisztensi Egészségügyi Szakiskolában) 1998-ban képi diagnosztikai asszisztens (Szentágothai János Egészségügyi Szakképző iskolában) szakirányú képesítéseket szerzett. Fiatal, okos lányból itt cseperedett felnőtt nővé.

Szorgalmának köszönhetően a hagyományos diagnosztika elsajátítása után a Rókus kórházban akkor induló CT diagnosztika csapatába került, amit nagyon megszeretett. Folyamatosan képezte magát, szerette szakmáját, hivatását, ennek köszönhetően hamarosan CT részlegvezetői megbízást kapott.

Kisfia Balázs 2007-ben született, bearanyozta élete minden napját.

Kiemelkedő szakmai tudásának, lendületességének, szervezőkészségének köszönhetően 2009-ben a radiológiai osztály vezetőasszisztensévé nevezték ki. 2020-tól a Semmelweis Egyetem Orvosi Képalkotó Klinika Rókus Képalkotó Diagnosztika részlegvezető főnővére volt haláláig.

33 év alatt megannyi intézeti átalakítást, vezetői változást megélt. Az újabb és újabb kihívásoknak megfelelően gördülékenyen vezette az osztályt. Segítőkészsége közismert volt a betegek és a munkatársai körében is. Nagyon jó kapcsolatot ápolt a kórház dolgozóival, ahol az évtizedek alatt baráti kapcsolatok is szövődtek.

A Rókus kórház röntgenosztálya volt az első és egyetlen, szeretett munkahelye. Munkáját szorgalommal, kitartással, becsülettel végezte, többször kapott Főigazgatói dicséretet.

2024. január 28-án, rövid ideig tartó betegség után elhunyt.

Mély fájdalommal emlékezünk Emesére.

Orvosi Képalkotó Klinika munkatársai