Életének 87. évében elhunyt dr. Sali Attila matematikus, a Semmelweis Egyetem Informatikai Igazgatóságának alapító igazgatója.
Nekrológ

Attila 1981-ben vált a jelenlegi Informatikai Főigazgatóság elődjének, az akkor nagyjából egy tucat dolgozót számláló Számítóközpont vezetőjévé.
A 17 éves egyetemi vezetői pályafutása alatt, az 1998-as nyugdíjazásáig közel 60 fős szervezeti egységgé fejlődtünk és a számítástechnika, valamint a távközlés akkorra már nélkülözhetetlen összetevőivé váltak az egyetem működésének.

Sali Attila úttörő munkát végzett és elévülhetetlen érdemeket szerzett az egyetemi épületeket és telephelyeket összekapcsoló optikai adathálózat kiépítésében, valamint a jelenleg használt orvosi, labor, munkaügyi, bér, személyzeti és pénzügyi informatikai rendszerek elődjeinek kifejlesztésében és bevezetésében, továbbá az egységes egyetemi telefonrendszer megvalósításában.

Kiváló példáját és emlékét megőrizzük.

Dr. Sali Attila búcsúztatóját 2023 november 27-én, hétfőn, 15.00- órakor a Fiumei úti sírkertben tartják.

Kunszabó Gergely
távközlési osztályvezető