Elhunyt dr. Beregi Edit professzor, a Magyar Gerontológiai és Geriátriai Társaság örökös tiszteletbeli elnöke, aki igen sokáig a Semmelweis Egyetem jogelődjénél a II. Sz. Kórbonctani Intézetének vezető munkatársa, majd közismertebb nevén a Rókus kórházban a Kórbonctani Osztály főorvosa volt, ezt követően visszatért az egyetemre, ahol mindvégig a Gerontológiai Kutató Központ igazgatói feladatát látta el.

Több egyetemi klinikával is fontos kutatásokban működött közre elektronmikroszkópos és más igen korszerű technikai háttérrel, igazi nemzetközi hírnevet gerontológiai kutatóként, fontos nemzetközi együttműködésekben szerzett. Külföldön is híressé vált hazai kutatása volt a magyarországi 100 éves korosztály biológiai és szociális állapotának, életmódjának tudományos igényességű felmérése. Az 1980-as évek második felében már a Nemzetközi  Gerontológiai és Geriátriai Társaság (IAGG) főtitkára, 1993-ban az IAGG nagysikerű budapesti világkongresszusának elnöke, és 1993-97 között ő a nemzetközi társaság 15. elnöke.

Elhunyt prof. dr Beregi Edit

Emlékét szívünkben őrizzük, nyugodjék békében.

Dr. Székács Béla
MGGT elnöke / SE Geriátriai Tanszéki Csoport