Március 15-i nemzeti ünnepünk alkalmából a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült dr. Szökő Éva, dr. Gömör Béla és dr. Greskovits Dávid Lajos. Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át dr. Hankó Zoltán és dr. Szabolcs Szilárd Zoltán, Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést dr. Arató András és dr. Szathmári Miklós. Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal polgári tagozat kitüntetést dr. Horkay Ferenc vehetett át.

Novák Katalin, Magyarország köztársasági elnöke a belügyminiszter előterjesztésére nemzeti ünnepünk alkalmából a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje polgári tagozatát adományozta a reumatológia területén végzett több évtizedes szakmai tevékenysége elismeréséül dr. Gömör Béla Szent-Györgyi Albert-díjas orvosnak, a Semmelweis Egyetem professor emeritusának, a Budai Irgalmasrendi Kórház I. Reumatológiai Osztály nyugalmazott osztályvezető főorvosának.

Ugyanebben kitüntetésben részesült dr. Greskovits Dávid Lajos, a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának oktató gyógyszerésze, a Meditop Gyógyszeripari Kft. alapító ügyvezető igazgatója, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége elnöke, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának címzetes egyetemi tanára a hazai gyógyszeripar fejlesztése és a gyógyszerellátás stabilizálása érdekében végzett kimagasló szakmai tevékenysége elismeréséül.

A gyógyszerészet, illetve a gyógyszerészképzés színvonalának növelése, valamint a hazai gyógyszerellátás fejlesztése érdekében végzett munkája elismeréséül szintén átvehette a kitüntetést dr. Szökő Éva gyógyszerész, a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerhatástani Intézet egyetemi tanára, a Magyar Tudományos Akadémia doktora.

Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter, Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár állami elismeréseket adott át az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emléknapja alkalmából a Pesti Vigadóban március 14-én kedden.

Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Dr. Hankó Zoltán, a Nemzeti Egészségügyi és Orvosképzésért Alapítvány Kuratóriuma Felügyelőbizottságának tagja, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke.

Dr. Szabolcs Szilárd Zoltán szívsebész, klinikai főorvos, a Semmelweis Egyetem professor emeritusa.

Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:

Dr. Arató András gyermekgyógyász, gasztroenterológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának volt igazgatóhelyettese, egyetemi tanár.

Dr. Szathmári Miklós belgyógyász, endokrinológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Semmelweis Egyetem Klinikai Központja Orvosszakmai Főigazgatósága Egészségügyi Irányítási Igazgatóságának igazgatója, egyetemi tanár.

A Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal polgári tagozat kitüntetést kapta:

Dr. Horkay Ferenc szívsebész szakorvos, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Szívsebészeti Tanszéki Csoportjának tanszékvezető egyetemi tanára több évtizedes, kimagasló színvonalú szakorvosi munkája és a szívsebészet területén elért eredményei, illetve kiváló sebészek nemzedékeit kinevelő oktatói tevékenysége elismeréseként.