A Semmelweis Egyetem március 15-i megemlékezésén átadták a Jó tanuló – jó sportoló díjakat.

A Semmelweis Egyetem példaképül kívánja állítani azokat a hallgatókat, akik amellett, hogy kiválóan teljesítik tanulmányi kötelezettségeiket, kimagasló eredményeket érnek el hazai és nemzetközi sportversenyeken, illetve a szabadidősport szervezésében. Ezért alapította a korábbi Egyetemi Tanács – a jogelőd egyetemek hagyományait folytatva – a „Jó tanuló – jó sportoló” elismerő díjat, amelyet az egyetem március 15-e alkalmából megrendezett központi ünnepségén adták át.

Az egyetem Szenátusa a 2023. február 9-i ülésén határozott a díjak odaítéléséről. A testület a 2021/2022-es tanévben elért tanulmányi és sporteredmények figyelembevételével, a Testnevelési és Sportbizottság javaslata alapján hozta meg döntését. A jelen lévő díjazottak dr. Bánhidy Ferenc általános rektorhelyettestől és Várszegi Kornéliától, a Testnevelési- és Sportközpont igazgatójától vehették át az elismeréseket.

Női hallgatók versenye:
I. helyezett: Farkas Réka, Fogorvostudományi Kar, V. évfolyam
II. helyezett: Buzinkay Zorka, Egészségtudományi Kar, IV. évfolyam
III. helyezett: Majsai Melinda, Általános Orvostudományi Kar, IV. évfolyam
IV. helyezett: Ilyés Laura Vanda, Általános Orvostudományi Kar, II. évfolyam

Férfi hallgatók versenye:
I. helyezett: Tenke Martin, Általános Orvostudományi Kar, VI. évfolyam
II. helyezett: Szeredás Bálint Kende, Általános Orvostudományi Kar, II. évfolyam
III. helyezett: Jankó Árpád Ágoston, Általános Orvostudományi Kar, V. évfolyam
IV. helyezett: Jász Márton Általános Orvostudományi Kar, V. évfolyam