Immár kilenc európai egyetemmel működhetnek együtt a hallgatók, a kutatók és az oktatók a EUniWell által nyújtott lehetőségeknek köszönhetően.

2023 januárban új partnerrel bővült a EUniWell szövetség a Santiago de Compostela-i Egyetem (USC), a világ egyik legrégebben alapított egyetemének csatlakozásával. Az 1495-ben alapított intézmény két kampusza az UNESCO világörökség részévé nyilvánított Santiago de Compostela és Lugo városokban található. Egyedülálló kulturális öröksége mellett és azzal, hogy 2022-ben Spanyolország legjobb egyetemének választották a környezettudományok területén, valamint az egészségtudományok terén betöltött vezető szerepével és a tanárképzésben szerzett szakértelmével az USC számos területen járul majd hozzá a EUniWell tevékenységéhez.

A EUniWell kiemelt célkitűzése, hogy lehetőséget kínáljon a partneregyetemek közötti nemzetközi együttműködések, szakmai kapcsolatok, és tapasztalatcserék építésére.

A Semmelweis Egyetem képviselői 2023. február 2-án és február 9-én 13:30-14:30 között tájékoztató fórumot tartanak a EUniWell pályázati lehetőségekről, melyre várnak minden érdeklődő Semmelweis polgárt. Az esemény online, magyar nyelvű és előzetes regisztrációhoz kötött.

EUniWell (European University for Well-being) európai egyetemi szövetségnek a Semmelweis Egyetemen kívül tagja a Birminghami Egyetem, a Firenzei Egyetem, a Konstanzi Egyetem, a Kölni Egyetem, a Linnaeusi Egyetem, a Murciai Egyetem, a Nantes-i Egyetem és a kijevi Tarasz Sevcsenko Nemzeti Egyetem.

A EUniWell-nél elérhető aktuális együttműködési, pályázati és oktatási lehetőségek

Az EUniWell szövetség ösztönözni kívánja azokat a partneregyetemek közötti innovatív együttműködési kezdeményezéseket, amelyek hozzájárulnak a wellbeinggel kapcsolatos oktatási, kutatási, hallgatói kezdeményezések, valamint a társadalmi jóllét előmozdításához. Ezért a partneregyetemek egy külön pénzügyi alapot és támogatási programokat hoztak létre, melyre most újra lehet pályázni.

Well-Being Research Incubator
Pályázók köre: EUniWell partneregyetemek kutatói
Pályázható összeg:  max. 25.000 euró / projekt
Pályázatok benyújtási határideje: 2023. február 17.
Részletes tudnivalók: a EUniWell honlapján
Pályázati feltétel: Minimum 3 partneregyetemmel közreműködésben egy szakmai workshop megtartása.

EUniWell Seed Funding Call 5
Pályázók köre: EUniWell partneregyetemek hallgatói, oktatói, kutatói, adminisztratív munkatársai
Pályázati időszak: 2023. február 6. – április 7.
Pályázható összeg: max. 25.000 euró / projekt
Információs fórum (angol nyelven):
2023. február 8, 12:00-13:30: Zoom link  2023. március 1, 12:00-13:30: Zoom link
Pályázati feltétel: Minimum 3 partneregyetemmel való együttműködés

Ingyenes tudománykommunikációs workshopok
Pályázók köre: EUniWell partneregyetemek PhD hallgatói, kutatói
Workshopok időpontja: 2023. február 27., február 28. és március 2.
Jelentkezési határidő: 2023. február 10.
Részletes tudnivalók: a EUniWell honlapján

Posztdoktori Ösztöndíj Nantes-ban (Franciaország)
Pályázók köre: EUniWell partneregyetemek fiatal kutatói
Pályázható időszak: 1 vagy 2 év
Pályázható összeg: teljes finanszírozás
Pályázati határidő: 2023. április 14.
Részletes tudnivalók: a Nantes-i Egyetem honlapján

További ingyenes EUniWell Open Lecture előadások, szakmai workshopok és EUniWell nyári egyetemen való részvételi lehetőségek elérhetőek a EUniWell honlapján. A Semmelweis Egyetemen belül tájékoztatásért a EUniWell csapat tagjaihoz lehet fordulni.

Turopoli Eszter
Fotó: EUniWell