Semmelweis Ignác bronzból készült mellszobrát avatták fel szerdán Londonban, a Queen Mary Egyetem orvostudományi karán.

Szerdán, ünnepélyes keretek között felavatták a londoni Queen Mary Egyetemen, Nagy-Britannia és Európa egyik vezető oktatási intézményében Semmelweis Győrfi Ádám által készített, bronz mellszobrát.  Az egyetem és a londoni magyar nagykövetség közös ceremóniáján dr. Korbonits Márta, a Queen Mary Semmelweisen végzett endokrinológus professzora és dr. Rosivall László professor emeritus, a budapesti Semmelweis Egyetem tanára méltatta a 204 éve született, az anyák megmentőjeként számon tartott magyar orvos életét és munkásságát. Az eseményen Mark Rylance Oscar-díjas brit színész részleteket olvasott fel a februárban bemutatott, jelenleg is Bristolban futó Dr. Semmelweis című darabból, amely a tudós orvos felfedezéséről, kora orvostársadalmával folytatott küzdelmeiről szól. A szobrot Colin Bailey professzor, a Queen Mary Egyetem elnöke és Kumin Ferenc londoni magyar nagykövet avatta fel.

Semmelweis Ignácnak eddig Japántól Amerikáig 4 kontinensen, 20 nagyvárosban állítottak szobrot, a londoni a 24. a sorban. A szobrokat az egyetem nevében állíttató dr. Rosivall László elmondta, a készítők között számos Kossuth-díjas szobrász található, és fő célja, hogy a következő generációk számára a világ minden táján közzétegyük Semmelweis örökségét, ezért a talapzatra a helyi nyelven rávéseti a tudós orvos örökségének üzenetét.

Fotó: Magyarország Londoni Nagykövetsége