Életének 85. évében elhunyt dr. Bögi Júlia, a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának egykori adjunktusa.
Nekrológ

Fájó szívvel, megrendülten tudatjuk, hogy a Mária utcai Szemészeti Klinika ikonikus adjunktusa, dr. Bögi Júlia elhunyt. A mosonmagyaróvári piarista gimnáziumban érettségizett, ezt követően nyert felvételt a budapesti Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karára. A végzést követően az akkori II. Sz. Szemészeti Klinikára jelentkezett, ahol a legendás igazgató, Nónay professzor azonnal felvette. Évtizedeken keresztül volt a klinika tanulmányi felelőse, mindenkihez nagy együttérzéssel fordult. Salacz professzor idején igazgatóhelyettesként segítette a klinikai munkát. A Szemklinikák történetéről írt könyve, Grósz Emilről megjelent monográfiája rendkívül igényes, hiánypótló, maradandó kordokumentum összefoglalók. Kedves, érzékeny, szeretetre méltó egyénisége hiányozni fog.

Szemészeti Klinika