Amikor 2020 tavaszán a koronavírus-járvány miatt bezárták az iskolákat és óvodákat, a klinika számos kisgyermekes dolgozója nehéz helyzetbe került, hiszen munkába járás mellett meg kellett oldaniuk gyermekeik felügyeletét is. Épp ezért szerveztük meg kollégáink számára házon belül a gyermekfelügyeletet márciustól egészen a tanév végéig – idézte fel Besze Orsolya, a II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika klinikai szakpszichológusa, a Pszichológus Munkacsoport vezetője. Mint elmondta, emellett a kisebb, óvodás korú gyerekeknek különböző foglalkozásokat is tartottak, az iskolás korúaknak pedig a távoktatás lehetőségét teremtették meg. Mindezekben a klinikán dolgozó pszichológusok, gyógytornászok, szociális munkások, játszóházi foglalkoztató kollégák, valamint a gyermekfelügyelet megszervezése terén az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika munkatársai is részt vettek. A gyermekfelügyelethez külső segítséget is kaptak, hiszen annak helyszíne az Együtt a Daganatos Gyerekekért Alapítvány egyik, a pandémia miatt üresen álló szülőszállása, valamint a klinikához közeli Hotel Corvin apartmanjai voltak.
A klinikát mindezért a tevékenységéért a Magyar Kórházszövetség és a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom pályázatán is elismerték: elnyerték a Családbarát Kórházi Innovációk – Járvány Idején díjat, melyet a Magyar Kórházszövetség XXXIII. Kongresszusán, ünnepélyes keretek között, június 16-án vehettek át az intézmény munkatársai.
Akármennyire nagy munka és váratlan kihívás volt a gyermekfelügyelet megszervezése, hatalmas öröm volt megtapasztalni a kollégák és szervezetek segítőkészségét
– emelte ki Besze Orsolya, hozzátéve: a gyermekfelügyelet sikerességét az is mutatja, hogy amikor idén tavasszal a pandémia miatt ismét bezártak az iskolák és óvodák, a fokozott érdeklődés miatt újra megszervezték a szolgáltatást.
Szabó Ádám
Fotó: Péter Andrea – Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága tette közzé.