A Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikájának vörös és a Nem Invazív Légzésterápiás Osztály intermedier zónájában készültek az alábbi képek. A klinikán 87 beteget látnak el jelenleg a koronavírussal összefüggésben, döntően jelentős tüdőérintettséggel és sok esetben ismert tüdőt érintő alapbetegséggel. A páciensek különböző intenzitású légzésterápiát, oxigénterápiát, antimikrobás infúziós kezeléseket, sok esetben vénás táplálást kapnak az ellátás során és átlagosan 5-10 napot töltenek a klinikán. A legtöbb beteg a klinikáról az otthonába távozik.

Kovács Attila, a Kommunikációs Igazgatóság fényképésze egy bő délelőttöt fotózott a Pulmonológiai Klinikán, ahol részben a reggeli vizit és a turnusváltás pillanatait örökítette meg.

Ez a második része annak a fotósorozatnak, amellyel az egyetem COVID-ellátásban leginkább érintett területeit mutatjuk be.

A képek csak az egyetem jóváhagyásával használhatók, szabad felhasználásra nem tudunk lehetőséget biztosítani.