Bő egy héttel ezelőtt, június 30-án Semmelweis Ignác és az egészségügyi dolgozók előtt tisztelgett a Semmelweis Egyetem az öt helyszínen zajló Semmelweis-napi programsorozattal.

A délelőtt folyamán az egyetem vezetése koszorúzást tartott a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumban, valamint a Belső Klinikai Tömb udvarán álló Semmelweis-szobornál, majd a délutáni program keretében a Szent Rókus Klinikai Tömbnél, Semmelweis Ignác szobránál folytatódott a program. A Nagyvárad téri Elméleti Tömbben tartott díszünnepség keretében az egyetem mintegy 70 munkatársa vehetett át elismerést. A nap záróakkordja a Medikus Zenekar hangversenye volt a Szent Rókus Klinikai Tömb teraszán, amelyet követően este dr. Merkely Béla rektor beüzemelte a „Semmelweis Egyetem” fényfeliratot, amely Semmelweis-nap előestéjétől díszíti a Nagyvárad téri Elméleti Tömb tetejét.