Életének 48. évében, súlyos betegség után június 18-án elhunyt Benedek Tibor háromszoros olimpiai aranyérmes, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó, a magyar férfi válogatott korábbi szövetségi kapitánya. A Semmelweis Egyetem ezúton fejezi ki részvétét a család és a sporttársak, barátok számára egyaránt.

Benedek Tibor több szálon is kötődött a Semmelweis Egyetemhez: korábban többször kezelték a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán pitvarfibrilláció miatt, emellett sportolóként és edzőként részese volt az egyetemen zajló sportegészségügyi felméréseknek, továbbá a Semmelweis Egyetem vízilabdacsapatának felkészítésében is aktív szerepet vállalt.

A Semmelweis Egyetem, ami összeköt című videósorozatunkban így beszélt az egyetemhez fűződő kapcsolatáról: