2020. április 28-án elhunyt dr. Mészáros Judit, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának (ETK) korábbi dékánja. 1988-ban kezdte meg munkáját a kar jogelőd intézményében, az akkori Egészségügyi Főiskolán, 1989-től 2013-ig főigazgató, majd 2009-től 2013-ig az Egészségtudományi Kar dékánja volt. Dr. Mészáros Judit erős egyéniségű vezető volt, munkája során szem előtt tartotta, hogy a karon végzett egészségügyi szakemberek megfelelő képzést és elismerést kaphassanak. Az innovatív kezdeményezésekre nyitott vezetőként támogatta a kar Semmelweis Egyetemhez való csatlakozását és a Vas utcai épületbe való költöztetését. Az egészségtudományi tudást fontos értéknek tekintette, amelyért meg kell dolgozni. Szigorú szabályok mentén vezette a munkatársakat, de a nem hivatalos rendezvényeken, mint sportnap, farsangi bál humorral tudott részt venni. Több mint két évtizedes vezetői pályafutás után 2013-ban vonult nyugállományba, 70 éves koráig oktatóként maradt a kar kötelékében.

Búcsúzik tőle az Egészségtudományi Kar vezetése és minden munkatársa.

Forrás: Egészségtudományi Kar
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem