Az egyetem tavaly hozta létre a Nemzetközi Hallgatók Képzéseinek Központját (NHKK), melynek a korábbi tevékenységeken felül, ami leginkább a tanulmányi ügyek intézését jelentette, kiemelt célja a nemzetközi hallgatók erősebb integrálása az egyetem mindennapi és tudományos életébe – mondta honlapunknak dr. Alpár Alán nemzetközi képzésekért felelős rektorhelyettes, az NHKK vezetője. Úgy fogalmazott, hogy eddig a magyar, angol és német nyelven tanuló hallgatók „három külön világban éltek” az egyetemen, a cél pedig ezeket a világokat közelebb hozni egymáshoz, melynek részét képezi a közös, integrált, angol nyelvű kurzusok elindítása. Elmondta, hogy a most elindult szabadon választható kurzusra 30-30-30 magyar, angol és német nyelvű hallgató jelentkezhetett, a 90 hely pedig nagyon gyorsan betelt. A különböző nyelvű hallgatók közötti kapcsolatok kialakítását célozza a záróvizsga formája is, melyre fejenként 2-3 magyar, angol és német hallgatóból álló csapatoknak kell majd közös munkát leadniuk – tette hozzá dr. Alpár Alán.
A most elindult kurzus a hálózatok, a menedzsment és a karrierépítés témakörét járja majd körül, a 12 előadásból álló sorozatot a Semmelweis Szalonban tartják hetente. A tematika úgy lett összeállítva, hogy a diákok olyan témákról halljanak, amikre eddig kevesebbet lehetőségük volt, úgy mint a hálózatépítés, menedzsment, az életvitel – mutatott rá dr. Alpár Alán. Az első előadást dr. Csermely Péter, az Orvosi Vegytani, Molekuláris Biológiai és Patobiokémiai Intézet egyetemi tanára tartotta, aki arról beszélt, hogy a molekuláris hálózatokkal kapcsolatos tudásunk hogyan hathat ki saját életünkre, egy sikeres életforma kialakítására. A továbbiakban a hallgatók a Semmelweis Egyetem és más egyetemek neves munkatársaitól hallhatnak majd előadásokat olyan széles és színes palettán, mint például a startupok és spinoff cégek megalapítása, a digitális egészségügy és az adatbányászat – jegyezte meg dr. Alpár Alán.
A többi hasonló elindított kurzus közül az egyik az orvosbiológiában elérhető innovatív módszerekről, egy másik pedig a kardiológiai elektrofiziológia témaköréről szól. Mindegyik szabadon választott kurzusért 2 kreditpont jár, és egyenlő arányban jelentkezhettek a helyekre magyar, angol és német nyelvű hallgatók. Ezenkívül egy, a magyar kultúrát tematikusan bemutató programsorozat is indult a magyar és nemzetközi hallgatók részére. A tanulmányi programokon kívül további közös sport és kulturális eseményeket szerveznek a nemzetközi hallgatók bevonására.
Deme Tamás
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem
A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága tette közzé.