Dr. Kellermayer Miklós, az Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) dékánja kiemelte: közismert a dohányzás káros hatása, ennek ellenére mégis sokan élnek ezzel a szenvedéllyel. Az akaraterőt és a célt említette, mint két lényeges tényezőt a leszokásban. Egyik legnagyobb célnak nevezte a testi, szellemi és lelki egészségünk megőrzését.
„A kihívás az első tudatos lépés megtételéhez szükséges motivációt akarja megerősíteni minden érintettben” – fogalmazott Tripolszky Bálint, a HÖK alelnöke, hozzátéve, hogy ez egy hosszú távú kampány első üteme. A prevenciós és figyelemfelkeltő flashmobot a négy hazai orvosi egyetemen szinkronban rendezték meg. „Egészségügyi területen tanuló hallgatóként vállaljuk a felelősséget nem csak a saját, de egymás életmódjának javításáért is” – emelte ki.
Tanácsadással, biztatással és egy erre a célra kifejlesztett applikációval segítik azokat, akik elszánták magukat a leszokásra – hangsúlyozta. A megmozdulás keretein belül az Egészségfejlesztési Központtal közösen megvalósított cigis gyűjtődobozokat helyeznek ki az EOK mellett a Nagyvárad téri Elméleti Tömbben, a Gyógyszerésztudományi Karon, az Egészségtudományi Karon, a Fogorvostudományi Karon, valamint a Központi Igazgatósági Épületben is. Akik leteszik a cigarettát, szimbolikusan ezekbe a gyűjtődobozokba dobhatják be őket – mutatott rá az alelnök. Azt szeretnék, ha november 21. lenne „Az első nap” egy egészségesebb, dohányzás- és nikotinmentes életben.
Bódi Bernadett
Fotó: Kőmíves Kinga, Hallgatói Önkormányzat
A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága tette közzé.