Egészségügyi edukációs videósorozatot indított a Semmelweis Egyetem. A Semmelweis Egészség Napok népegészségügyi tematikájú programsorozathoz is igazodó témaköröket bemutató videók célja, hogy megbízható forrásból nyújtsanak információt és segítséget a lakosság számára olyan egészségügyhöz, családgondozáshoz kapcsolódó kérdésekben, amelyek a mindennapokban felmerülhetnek. Az elsőként bemutatott kisfilmek témái a helyes kézmosás, a sebkötözés (vágott és artériás sérülés esetén), valamint a csecsemőgondozás, azon belül is a pelenkázás, köldökcsonk-ápolás, fürdetés és testhőmérséklet mérés. A videókat a Semmelweis Egészség Napok következő állomásán is vetíteni fogjuk. A jubileumi emlékév folyamán még további hét témakörben mutatunk be hasonló videókat.