Reprezentatív imázsfilm készült az egyetem alapításának 250. jubileuma alkalmából. A 4,5 perces film – narrációk, interjúk és egy idővonal segítségével – röviden ismerteti a negyed évezredes egyetem múltját, jelenét és jövőbeli célkitűzéseit. A magyar, angol és német nyelven is elérhető videóban megjelenik a Semmelweis Egyetem által képviselt innovatív és egyben tradicionális szemlélet, az oktatás, kutatás, gyógyítás hármassága.

Az imázsfilm vetíthető az egyetem bemutatására különböző rendezvényeken, szakmai kiállításokon, de közösségi médiafelületen is felhasználható.

A filmek elérhetők az egyetem hivatalos YouTube csatornáján, valamint a Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatóság honlapján.

A jubileumra kétféle imázsfilm készült, a rövidebb, „hallgatói” imázsfilmről itt írtunk korábban.