Utolsó epizódjához érkezett a 250. jubileum alkalmából indult formabontó animációs filmsorozat, a Showtime. A videók olyan hagyományokat és érdekességet mutatnak be a 250 éves Semmelweis Egyetemről, amelyek hasznosak lehetnek elsőéves hallgatók számára, de azoknak is tartogatnak újdonságokat, akik már régóta az egyetem polgárai. Az animációs filmsorozat záró részében Semmelweis Ignác maga meséli el, miként vált a legismertebb magyar orvossá a világon. Filmünkből kiderül hogyan ismerte fel az összefüggést a gyermekágyi láz és a fertőtlenítő kézmosás között. Milyen küzdelmek övezték a klórmeszes kézfertőtlenítés elterjedését a kor orvosi gyakorlatában, illetve milyen robbanásszerű eredményeket ért el az egyszerű eljárással a szülés utáni halálozások visszaszorításában. Az egyetem büszkén viseli Semmelweis nevét, akinek munkássága példát és inspirációt adhat a klinikusok, kutatók, elméleti szakemberek számára.

A sorozat összes része megtekinthető a Semmelweis Egyetem YouTube-csatornáján.