Idén is a Semmelweis Napon adták át a prof. dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány díjait, immár harmadik alkalommal.

Dr. Karádi István ismertette, hogy dr. Romics László akadémikus, az egyetem egykori rektora emlékére fia, ifj. Dr. Romics László kezdeményezésére, testvére, barátai és tanítványai részvételével létrejött alapítvány pályázata a névadó munkásságának emlékére olyan 40 év alatti orvosbiológiai kutatásokat végzők számára lett meghirdetve, akik elsősorban kardiovaszkuláris vagy anyagcsere témákban végeznek eredményes kutatómunkát. 2019-ben, országosan 17 kimagasló értékű pályázat érkezett a pályázatra, amelyeket a kuratórium tagjai bíráltak el. A meghirdetett pályadíj és különdíj – összesen 650 000 Ft – idén 4 fő között oszlott meg.

6kép

Első díjat kapott dr. Tóth András Dávid (A gyulladásos mediátor prosztaglandin E2 szerepe a szívelégtelenség epigenetikai programjának kiváltásában), második díjat nyert dr. Tárnoki Ádám Domonkos (Kardiovaszkuláris ikerkutatások jelentősége a prevenció tükrében), harmadik díjat kapott dr. Borda Bernadett (A vesetranszplantációt követően újonnan kialakult diabetes mellitus hatása az aorta tágulékonyságának romlására); különdíjban részesült (Dr. Wohner Nikolett (A kardiovaszkuláris megbetegedések és a hemosztázis).

A LAM szerkesztőség különdíját kapta meg dr. Mészáros Martina (A dyslipidaemia szerepe az obstruktív alvási apnoe patomechanizmusában), az Akadémia Kiadó Zrt. Különdíját vehette át dr. Barabás János Imre (Szívsebészeti szabadalom: Bal kamrai mechanikus keringéstámogató eszköz beültetése in silico tervezés alapján).

Az alapítvány díjait dr. Karádi István és dr. Romics László adták át.

Keresztes Eszter
Fotó: Ancsin Gábor