Magyarországon rendezték meg az Európai Endokrinológiai Társaság és a Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság szervezésében a 22. Európai Klinikai Endokrinológiai Továbbképző Tanfolyamot 2018. február 22-25. között. A rendezést a II. Sz. Belgyógyászati Klinika endokrinológiai munkacsoportja vállalta magára, a programbizottságot és a helyi szervező bizottságot dr. Tóth Miklós egyetemi tanár vezette.

A rendezvényen 26 ország 152 szakembere vett részt, köztük egy-egy ausztrál, illetve brazil fiatal orvos. A 13 hazai előadó mellett 23 neves külföldi endokrinológus is tartott előadásokat. A rendezvény fontos szereplői voltak a tanfolyam hallagató is, akik összesen 33 érdekes vagy problémás, diagnosztikus vagy terápiás kihívást jelentő esetet mutattak be. A rendezvény helyszíne a Hotel Thermál Visegrád volt, a szervezéshez szükséges forrást nagyrészt a Novo Nordisk által az Európai Endokrinológiai Társaságnak nyújtott támogatásból fedezték.

Dr. Tóth Miklós