A Semmelweis Egyetem több mint 20 munkatársára lehet szavazni március végéig, hogy elnyerjék a szegedi Goodwill Pharma az Egészségért Alapítvány által létrehozott Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjat, amit Szent-Györgyi Albert Nobel-díjának 80. évfordulója alkalmából alapítottak. A hagyományteremtő szándékkal létrehozott elismeréssel minden évben olyan orvosok munkáját díjazzák, akiket a szakmai zsűri és pácienseik is érdemesnek tartanak az elismerésre.

A budapesti jelöltek között szerepel az egyetem munkatársai közül dr. Abonyi Margit (I. Sz. Belgyógyászati Klinika), Dr. Antal Imre (Ortopédiai Klinika), dr. Alasztics Bálint (I. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika), dr. Berecz Botond (I. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika), Dr. Bókay János (I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika), dr. Csaba Ákos (I. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika), dr. Cseh Áron (I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika), dr. Csóka Monika (II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika), Dr. Dank Magdolna (Onkológiai Központ), dr. Garami Miklós (II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika), dr. Gellér László (Kardiológiai Tanszék), dr. Kiss János (Ortopédiai Klinika), dr. Krascsenits Géza (I. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika), dr. Lukáts Olga (Szemészeti Klinika), dr. Nagy Zoltán (II. Sz. Belgyógyászati Klinika), Dr. Nardai Sándor (Kardiológiai Tanszék), dr. Papp Csaba (I. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika), dr. Petróczy András (Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika), dr. Reismann Péter (II. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Sényi Katalin (Szemészeti Klinika), Dr. Sótonyi Péter (Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika), dr. Szirmai Ágnes (Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika), dr. Tihanyi Balázs (I. Sz. Sebészeti Klinika) és dr. Tóth-Heyn Péter (I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika).

A fővárosi jelöltek közé az egyetem külsős munkatársai, óraadói is bekerültek, köztük dr. Csalay László (Családorvosi Tanszék), dr. Csókay András (Magatartástudományi Intézet), dr. Filiczki Gabriella (II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika), dr. Kassai Tamás (Traumatológiai Tanszék), valamint dr. Zacher Gábor (Gyógyszerhatástani Intézet).

A díjra jelöltek közül a nagyközönség választja ki majd az adott év hét közönségdíjasát – egy budapesti, valamint három-három kelet- és nyugat-magyarországi orvost – emellett az alapítvány két szakmai díjat nyújt át. A díjátadó gálát 2018. április 26-án a Magyar Tudományos Akadémián rendezik meg. A közönség által ajánlott összesen csaknem 300 jelöltre március végéig lehet szavazni a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj honlapján.

Keresztes Eszter
Fotó forrás: szentgyorgyialbertorvosidij.hu