Augusztus 20-a, az államalapítás és Szent István ünnepe alkalmából Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést kapott dr. Röhlich Pál professor emeritus, az Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet nyugalmazott egyetemi tanára. Az állami kitüntetéseket Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter és Závogyán Magdolna, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős helyettes államtitkára adták át a Pesti Vigadó épületében.

RS19504_IMG_4031-scrDr. Röhlich Pál a Budapesti Orvostudományi Egyetemen szerzett orvosi diplomát 1954-ben. 1950 óta dolgozik a Semmelweis Egyetemen, és vesz részt a szövettan és fejlődéstan elméleti és gyakorlati oktatásában, miközben közreműködött a hazai sejtbiológiai kutatások kifejlesztésében. Tudományos munkássága sokirányú, érdeklődése nagyrészt a retinális fotoreceptorok szerkezetére és a színeslátás sejtbiológiai alapjaira vonatkozik. Nevéhez fűződik az orvosbiológiai elektronmikroszkópia bevezetése Magyarországon.

Az augusztus 20-a alkalmából a Pesti Vigadóban kiosztott kitüntetések listája ide kattintva olvasható.

Keresztes Eszter
Fotók: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem, MTI