RS51061_TZ_20160709_320-scrHat magyar egyetem, köztük a Semmelweis is felkerült a Center of World University Rankings (CWUR) a világ ezer legjobb felsőoktatási intézményét felsorakoztató rangsorára. A Semmelweis Egyetem idén a rangsor 631. helyén áll, ezzel a legjobb szakegyetem Magyarországon.

A magyar intézmények közül – hasonlóan a tavalyi évhez – az Eötvös Loránd Tudományegyetem (488.) első, a Semmelweis (631.) a második, a Debreceni Egyetem (661.) pedig a harmadik. A listán szerepel még a Szegedi Tudományegyetem (708.), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (850.) és a Pécsi Tudományegyetem (877.).

RS44266_KA-20160202-IMG_3879-scrA CWUR nyolc szempont alapján rangsorolja az egyetemeket, többek között az oktatás minősége, a végzett hallgatók elhelyezkedése, az oktatók kiválósága, a publikációk száma, az idézési arány és a szabadalmak száma alapján. Az oktatás minőségét az alapján mérik, hány nemzetközi díjat nyertek az intézmények volt hallgatói, a végzettek elhelyezkedésénél pedig azt nézik, hányan töltenek be ügyvezetői igazgatói pozíciót a világ vezető cégeinél.

Tóth-Szabó Szilvia
Fotó: Tuba Zoltán