IMG_4773A Kórélettani Intézet Nanomedicina Kutató és Oktató Központja (NKOK) nemzetközi tudományos rendezvényt tartott „Immune Effects of Nanomedicines: Clinical and Experimental Evidence, Prediction and Prevention” címmel dr. Szebeni János és dr. Rosivall László, az NKOK igazgatója és oktatási igazgatója vezetésével. A neves, USA-ból, Japánból, Hollandiából és Németországból érkezett vendégek előadásaikban érintették az egyetem NanoAthero pályázatának témáját is. Az esemény kredit pontot érő PhD-kurzusnak minősült, melyen részt vettek a Princetoni Egyetemről hagyományos nyári gyakorlatra a Nanomedicina Központba érkező diákok is.

IMG_4776_1Az FP7-es uniós forrásból (Kutatási és Technológiafejlesztési Hetedik Keretprogram) támogatott NanoAthero pályázat témája az arteriosclerosis, vagyis az érelmeszesedés gyógyítása a nanotechnológia alkalmazásával. A konferencia legfontosabb üzenete, hogy a pályázatban résztvevő konzorciumnak sikerült olyan nanotechnológiai eszközt tálalnia, mely az érfalban keletkezett plakkokban felhalmozódik, így a plakkok mérete, változása követhető. Az új eszköz arra is reményt ad, hogy megbecsülhető legyen előre, mekkora valószínűséggel lesz sikeres a plakkok célzott kezelése.

Forrás: Nanomedicina Kutató és Oktató Központ