Számtalan kedvezményes kulturális lehetőséggel élhetnek a Semmelweis Egyetem munkatársai és hallgatói. Kedvezményesen vásárolhatnak jegyet színházi előadásokra, irodalmi estekre, kulturális talkshow-kra, komolyzenei koncertekre, jazz estekre, művészfilmekre és kiállításokra, könyvbemutatókra, valamint gyerekprogramokra is.

20130629-IMG_9602-gytk-diplomaoszto-madach-szinhaz-webA Radnóti Színházban az egyetemi munkatársak és hallgatók 20 százalékkal olcsóbban nézhetik meg a világszínház klasszikus és modern vonulatának alkotásait. Szintén kedvezményesen tekinthetik meg a József Attila Színház előadásait, ahol az egyetem munkatársai 10 százalék, míg hallgatóinak 20 százalék kdevezményt kapnak a jegyek árából. Itt elsősorban zenés darabok, krimik, szórakoztató darabok és mesejátékok szerepelnek a műsoron. Ugyancsak 10 százalékos kedvezménnyel látogathatók a Rózsavölgyi Szalon előadásai, melynek programjában színházi és irodalmi estek, kulturális talkshow-k, komolyzenei és jazzkoncertek, könyvbemutatók, valamint gyerekprogramok szerepelnek.

Az egyetem munkatársai és hallgatói 20 százalék kedvezménnyel ülhetnek be a Cirko-Gejzír moziba is, ahol egyebek mellett svéd, norvég, izlandi, lengyel, belga, dán, francia, argentin és spanyol művészfilmeket vetítenek többnyire eredeti nyelven, felirattal. A Pólus Mozi ugyancsak kedvezményesen látogatható, itt minden 2D-s jegy 1190 forintba kerül, kivéve szerdán, ekkor csak 990 Ft.

Az egyetem kapcsolatban áll több múzeummal is, így a Budapesti Történeti Múzeum 600 Ft-os diák és 1200 Ft-os munkatárs jegyet, míg a Műcsarnok egy állandó 20 százalékos kedvezményt biztosít kiállításai megtekintésére.

A munkatársak és a hallgatók igényelhetnek Alexandra Kártyát is, ami kedvezményes könyvvásárlási lehetőséget biztosít az Alexandra Könyváruházakban.

Az összes kedvezményről egy helyen ezen a linken olvashat.

Ezek mellett még vannak időszakos kedvezmények is, amit erre a linkre kattintva lehet megtekinteni.

Jelenleg az Erkel Színház és a Rózsavölgyi Szalon biztosít időszakos kedvezményt.

Németh Ákos
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem