Új sorozatunk második részében a Semmelweis Egyetem hallgatói életet mutatjuk be – egykor és most. A mai és archív felvételeken látható, hogy bár a forma változik, de a hallgatók sporthoz, szórakozáshoz és művészetekhez fűződő viszonya időtlen. A régi és az új képek közötti válaszvonalat az egér gombját lenyomva tartva mozgathatja, de megtekinthetők a fotók önállóan is a képek alatti linkekre (régen, most) kattintva.

Dr. Kovács Károly bravúros védése az 1972-es BEK döntőn az OSC a Partizán Belgrád ellen vívott mérkőzésén és a III. Magyar Egyetemi-Főiskolai Vízilabda-bajnokság, II. fordulójában a Semmelweis Egyetem ELTE elleni mérkőzése 2015-ben:

after

Kosárlabda mérkőzés a hetvenes években illetve a 2015-ben a Semmelweis Sportnap keretében a Zágrábi úti Sporttelepen:

after

A Semmelweis Egyetem ritmikus sportgimnasztika csapata szintén a hetvenes években és az SE Cheerleaders a 2014-es Medikus Kupa díjátadóján:

after

A hagyományos palotás a gólyabálon egykor és ma:

after

A gólyabál másik hagyományos tánca a keringő:

after

És az elmaradhatatlan zenés-táncos mulatság egykor és ma:

after