StudentsExchangeFair1Második alkalommal rendezte meg idén a Student Exchange Fairt a Budapesti Orvostanhallgatók Egyesülete (BOE). A program célja a nemzetközi cseregyakorlatok és a külföldi tanulmányutak népszerűsítése volt. Az EOK aulában tartott rendezvényen a BOE mellett az Amerikai-Magyar Orvosszövetség, az Ersamus Student Network (ESN) és az AISEC képviselői is részt vettek. Kókai Judit, a BOE elnöke elmondta, a kötetlen programon minden érdeklődő választ kaphatott kérdéseire a résztvevő szervezeteket és a különböző országokat képviselő standoknál, ahol olyan hallgatók meséltek élményeikről, akik korábban külföldi tanulmányúton vagy cseregyakorlaton vettek részt.

A Student Exchange Fairhez egy – a Hallgatói Önkormányzattal és a Szinapszis újsággal közösen szervezett – fotópályázat is kapcsolódott, amire a külföldi tanulmányúton vagy cseregyakorlaton készült képeket küldhettek a hallgatók. A beérkezett képekből kiállítást rendeztek az EOK aulában. A közönségdíjat a Szinapszis Facebook-oldalán legtöbb szavazatot gyűjtő fotó kapta, az első három helyezettről pedig szakmai zsűri döntött. Az eredményhirdetést és a díjátadást a Student Exchange Fair keretében tartották.

Pogrányi Péter
Fotó: BOE