Dr. Hacki Tamás fül-orr-gégész, címzetes egyetemi tanár Pro Cultura Hungarica díjat vehetett át Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől. A Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika professzora a német-magyar kapcsolatok ápolásáért, a magyar tudomány és kultúra jó hírének öregbítéséért érdemelte ki az elismerést.

RS9197_KA-20131202-IMG_9285-kutatoi-szalon-scrA professzor annak idején 1983–84-ben foniátriai tanulmányúton vett részt Németországban, majd Budapesten tette le szakvizsgáját. 1986-ban egyik német professzora visszahívta, majd hat éven keresztül oktatott a hannoveri orvostudományi egyetemen. 1990-ben habilitált, 1992-ben pedig kinevezték a regensburgi klinika egyetemi tanárának, jelenleg is a regensburgi egyetemi klinika munkatársa.

Megalapítója volt az intézmény foniátriai és gyermekaudiológiai osztályának és a hozzá kapcsolódó logopédusképző intézetnek, valamint egy rehabilitációs osztálynak, amely hang- és nyelésbetegeket kezel.

Nemes-Mozer Mária

Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem