2014. augusztus 7-én, életének 84. évében elhunyt dr. Kövér György, a Semmelweis Egyetem Élettani Intézetének volt egyetemi tanára. A temetési szertartást 2014. augusztus 22-én 14 órakor a csesztvei temető ravatalozójában tartják. A temetésen búcsúbeszédet mond dr. Hunyady László egyetemi tanár, az ÁOK dékánja és az Élettani Intézet igazgatója; valamint dr. Kovácsné Nagy Mária Érsekvadkert polgármestere, miután dr. Kövér Györgyöt 2013-ban megválasztották a község díszpolgárának. Dr. Kövér Györgyöt az Élettani Intézet saját halottjának tekinti.

gyászjelentés_Dr_Kövér_György0001Kövér György élete 1949 és 1995 között megszakítás nélkül a Semmelweis Egyetemhez kötődött. A „fényes szelek” nemzedékének tagjaként 19 évesen lett egyetemi polgár az akkori egyetem Orvostudományi Karán, ahol 1956-ban kapott orvosi diplomát. Harmadéves orvostanhallgatóként 1952-ben mai kifejezéssel „tudományos diákkörös”-ként csatlakozott az Élettani Intézethez; 1956-ban az Intézet jelentős részben kiürült, és így semmi akadálya nem volt, hogy a fiatal diplomás egyetemi gyakornokként ott dolgozhasson. Kezdettől fogva a vese működése, az Intézet akkori központi témája érdekelte; előbb Hársing László munkacsoportjában, majd 1972 után önállóan, munkacsoport-vezetőként tevékenykedett. Orvosi diplomájának megszerzése után elvégezte a Budapesti Műszaki Egyetem vegyészmérnöki karát, és így második oklevelet szerzett, kémiai szemlélete kutatásaiban folyamatosan érvényesült. Kandidátus, majd az orvostudomány doktora lett, és 1980-ban egyetemi tanári kinevezést kapott. 1995-ban bekövetkezett nyugdíjazásáig az Élettani Intézetben dolgozott. Évtizedekig részt vett az Általános Orvostudományi Kar hallgatóinak oktatásában, majd 1975-től a Gyógyszerésztudományi Kar megbízta a gyógyszerészhallgatók élettani oktatásának irányításával. Ebben a minőségében írta meg a karon hosszú ideig használt Élettan jegyzetet. Nemzetközi kapcsolatai – francia nyelvtudása révén – elsősorban a francia nyelvterület felé irányultak, de járt az Egyesült Államokban is. 2014 augusztus 7-én hunyt el.

Dr. Fonyó Attila, professor emeritus