rácz_RS10018_Rácz Károly 2-scrÚj elnökséget választott az Országos Doktori Tanács: a testület elnöke dr. Csernoch László (Debreceni Egyetem), társelnöke dr. Rácz Károly (Semmelweis Egyetem), alelnöke pedig dr. Kőnig Frigyes (Magyar Képzőművészeti Egyetem) lett.

Dr. Rácz Károly honlapunknak úgy vélekedett, a döntés elsősorban a Semmelweis Egyetem elismerése, köszönhető annak, hogy a Semmelweis Egyetem a kezdetektől fogva nagyon komoly erőfeszítéseket tett azért, hogy megfelelő minőségű legyen a doktori képzés, és mindenben megfeleljen a szabályoknak.

Mint mondta, nem ő jelentkezett a feladatra, hanem egy jelölőbizottság javasolta, ezért meg is lepte a jelölés. Az elnökség tagjait titkos szavazással választották meg.

Dr. Rácz Károly kérdésre válaszolva elmondta: a feladat kihívást, és egyben plusz munkát is jelent a számára, de örömmel néz elébe, és úgy gondolja, hogy az egyetem szempontjából mindenképpen előnyös lehet, hogy az Országos Doktori Tanács társelnökének választották.

Tóth-Szabó Szilvia
Fotó: Szigetváry Zsolt