20130802-IMG_9141-sziv-hangja-alapitvany-keszulek-ajandekozas-webTöbb millió forint értékű műszereket kapott a Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinikája. A Szív Hangja Alapítvány immár 59. alkalommal adományozott életmentő orvosi műszereket, ezúttal a Semmelweis Egyetemet támogatták egy EKG és egy Pulsoximéter készülékkel. Ez utóbbi a beteg ujjára helyezve méri a vérben lévő oxigénszintet. Ha valakinek nem megfelelő a keringése ahhoz, hogy elegendő mennyiségű oxigént szállítson, akkor ezt a műszer rögtön jelzi, így akár már a nővérek is azonnal tudnak segíteni a betegen. Dr. Langer Róbert, a klinika igazgatója köszönetét kifejezve hangsúlyozta: a magyar egészségügy nehéz gazdasági helyzetben van, így minden fillér számít. Óriási erőfeszítésre van szükség a színvonal fenntartásához, ehhez pedig minden segítség jól jön.

Bódi Bernadett