Mint azt korábban már nyilvánosságra hoztuk a Semmelweis Egyetem honlapján is, a Szenátus 2012. november 8-i ülésén határozatot fogadott el a felső vezetői szerkezet átalakításáról (109/2012. sz. határozat). Az átalakítás részeként létrejött az új, operatív főigazgatói poszt, a 2013. június 27-i szenátusi ülésen a testület határozott az új operatív főigazgató személyéről is. (84/2013. számú határozat). Mivel az egyes igazgatóságok végleges beosztását 2013. szeptember 26-án fogadja el a Szenátus, az intézményi működés folytonosságának biztosítása érdekében az átmeneti időszakra az alábbi organogram szerint rendelem el az egyes egységek helyét az egyetem irányítási rendszerében.

Dr. Szél Ágoston, rektor

organogram1organogram2

Jelmagyarázat
Színek jelentése: rektor és rektorhelyettesek által gyakorolt szakmai felügyelet.
Folyamatos vonal: operatív irányítás, alá-fölé rendeltségi viszony.
Önálló gazdasági társaságok esetében az operatív tulajdonosi képviseletet az adott oszlophoz rendelt felsővezető látja el, a szakmai felügyeletet a színkód határozza meg.