Időpont: 2013.03.27. – 14:00
Helyszín: Semmelweis Egyetem I. Sz. Belgyógyászati Klinika, Budapest Korányi Sándor utca 2/a

A molekuláris biológia forradalma: A XXI. század diagnosztikája
szimpóziumra.
Időpont: 2013. március 27-e, 14.00-17.00 óra
Helyszín: Semmelweis Egyetem I. sz. Belgyógyászati Klinika tanterme (1083.Budapest, Korányi Sándor u. 2/a)
Moderátor: prof. dr. Lakatos Péter

Program:
prof. dr. Szathmári Miklós,
a SE I. sz. Belgyógyászati Klinika igazgatója: Köszöntés
prof. dr. Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora: Megnyitó
prof. dr. Molnár Mária Judit, rektorhelyettes, Balicza Péter, Nagy Endre, Pulay Attila, Bálint Bálint, Nagy László és a SCHIZO 08 KONZORCIUM (SE Genomikai Medicina és Ritka Betegségek Intézete):
A teljes exom szekvenálás szerepe a schizophrenia etiologiájának kutatásában: új gének azonosítása.
prof. dr. Matolcsy András (SE I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet):
Onkohematológiai molekuláris diagnosztika.
prof. dr. Tímár József (SE II. sz. Patológiai Intézet):
Célzott terápia célzott diagnosztikája szolid daganatokban.
prof. dr. Fekete György (SE II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika):
Molekuláris diagnosztika a gyermekgyógyászatban.
Dr. Igaz Péter, dr. Patócs Attila (SE II. sz. Belgyógyászati Klinika):
Molekuláris genetikai diagnosztika napi gyakorlata és perspektívái az endokrinológiában.
Dr. Kósa János Pál (SE I. sz. Belgyógyászati Klinika):
Felgyorsult világ – felgyorsult diagnosztika: Újgenerációs szekvenálás a napi klinikai gyakorlatban.
Dr. Árvai Kristóf (SE I. sz. Belgyógyászati Klinika):
Újgenerációs szekvenálás a ritka, illetve öröklődő betegségek diagnosztikájában.

Diszkusszió

Kötetlen megbeszélés és büfé

A szimpóziumon való részvétel ingyenes, előzetes regisztrációját kérjük, küldje el
Máté Editnek (mate.edit@med.semmelweis-univ.hu). Köszönjük!