web-9466A héten először érkezik újság hat olyan klinikára, ahol onkológiai kúraellátás folyik. A Sanoma Media Budapest Zrt. kéthetente küld kiadványokat az I., II., és III. számú Belgyógyászati-, a Pulmonológiai-, az Urológiai, valamint a Radiológiai és Onkoterápiás Klinikai betegeinek. Az utóbbi klinikának korábban is volt hasonló kapcsolata a kiadóval, de ez már régen megszakadt – mesélte dr. Jákó Kinga orvosigazgató. Tavalyi megkeresésünkre azonban nagyon pozitívan reagáltak, azonnal megszervezték, hogy kiadványaik nagy számban, rendszeresen juthassanak a Semmelweis Egyetem klinikáira. Az első lapokkal együtt tárolók is érkeztek, ahová a betegek visszahelyezhetik a már elolvasott kiadványokat.

Az újságok elosztásában az egyetemi gyógyszertár és a Biztonságtechnikai és Logisztikai Igazgatóság is segít: a gyógyszertárba érkező lapokat a gyógyszerekkel együtt szállítják majd a klinikákra. „Jó példa ez a történet arra, hogy mindenki tud segíteni azzal, amije van, jó szívvel, energiával, idővel, a haszon figyelmen kívül hagyásával, összefogással, hogy akkor is elviselhetőbb életet nyújthassunk a betegeknek amikor az anyagi fedezet hiányára való hivatkozással mindenütt romlanak a körülmények..” – emelte ki dr. Jákó Kinga.

SzZs