Fotók: attekovacs.com

Elkészült az alapozása Szentágothai János szobrának a Belső Klinika Tömb udvarán.

A munkával egy nap alatt végeztek a szakemberek, a szobrot várhatóan október végén avatja fel az egyetem vezetése, dr. Szentágothai János születésének századik évfordulója alkalmából.

Az UNESCO – az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete – közgyűlése 2011 decemberében döntött úgy, hogy a Magyar Tudományos Akadémia egykori elnöke, az iskolateremtő agykutató, Szentágothai János emlékének szenteli a tudós születésének centenáriumát, a 2012-es évet.

Szentágothai János 1912. október 31.-én született. 1936-ban a budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem orvosi karán (a Semmelweis Egyetem jogelődjén) végzett, kutatói pályáját is itt kezdte meg, majd Pécsett dolgozott. 1963-ban tért vissza a fővárosba, és az anatómiai intézetnek lett a vezetője, ahol tudományos pályáját elkezdte. A Semmelweis Egyetem születésének 100. évfordulójára emlékezve Törley Mária szobrával tiszteleg a világhírű tudós előtt.

T-Sz.Sz.
K.Zs.