Dr. Ivády Vilmos

A Semmelweis Egyetem felkészült arra az esetre, ha visszavonják a konszolidációs támogatást – közölte dr. Ivády Vilmos, a Semmelweis Egyetem gazdasági főigazgatója. Mint ismert, tavaly év végén az egészségügyi államtitkárság az intézmények között a lejárt szállítói tartozások rendezésére összesen 27 milliárd forintot osztott szét. A Semmelweis Egyetem az erre a célra kapott 1 milliárd 160 millió forint támogatásból 10 millió Ft-ot használt fel a lejárt szállítói állomány kifizetésére. Az intézmény a konszolidációs támogatás visszafizetésének elengedése érdekében kérelemmel fordult Szócska Miklós államtitkárhoz, tekintettel arra, hogy az egyetem a külföldi hallgatók oktatásából származó bevételeket használta fel a betegellátás céljára az év végi konszolidációs összeg megérkezéséig. Ez az orvos- és egészségtudományi képzést végző egyetemek speciális lehetősége, amely nélkül csak a szállítói állomány növelésével lehet finanszírozni a betegellátást. A Semmelweis Egyetem kérelmét elutasították, az összeg visszavonására eddig még nem került sor.

SzZs