Tizenhét kisgyermek ballagott el idén a Semmelweis Egyetem Napköziotthonos Óvodájából. Az intézmény teljes kihasználtsággal működik, hatvan gyermek jár a három óvodai csoportba. Az Elnök utcában működő óvoda új kiscsoportjába több, mint húszan jelentkeztek, valamennyien egyetemi
dolgozók gyermekei.

Daróci Marika óvodavezető az ovisok létszámával kapcsolatban elmondta: Bár túljelentkezés van, az egyetemi szülők gyermekeit mindenképpen igyekeznek felvenni. Az idei évben egy huszonegy fős kis-középső, egy huszonkét fős kis-középső-nagy és egy tizenhét fős középső-nagy csoport működött az oviban. Az eddigi vegyes csoportok helyett a tervek szerint jövőre az újonnan érkező legkisebbek tiszta kiscsoportba járnak majd, a legnagyobbaknak tiszta nagycsoportot terveznek, a középsősök és a már ide járó kicsiknek kis-középső csoportot alakítanak ki. Az újonnan érkező kicsik első szülői értekezletét július közepére tervezi az óvoda.

Az épületben készült fotók: www.attekovacs.com

SzZs

1kép