A Karrieriroda idén is megrendezte a Semmelweis Karriernapot. A programban konferencia, állásbörze, szakma-diák találkozók és műhelyprogramok szerepeltek.

A NET-ben megtartott rendezvényről dr. Stubnya Gusztáv stratégiai főigazgató elmondta: a karriernap másként fontos az egyetem különböző hallgatóinak. Az orvosképzésben például, mely területen rengeteg szabad állás van, nincs szükéség állásbörze jellegű rendezvényre, ezért a karriernap keretében egyéb – az orvosi szakképzésben nem elérhető – szaktudás megszerezésére volt leheteőség. A Semmelweis Karrierközpont is nyújt ilyen jellegű szolgáltatásokat: a kínálatban pszichológia, életvezetés, és jogesegély is elérhető.

A főigazgató szerint EKK, az ETK, és TF esetében más a helyzet. Mivel ezeken a karokon több költségtérítéses képzés is van, meg kell mutatni a hallgatóknak, hogy mire tudják használni a diplomát, és hol tudnak helyezkedni.

T-Sz.Sz.