A magyar orvostársaságok kiállnak Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem rektora és tettei mellett – közölte a 127 tagtársaságot tömörítő Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége (MOTESZ).

A MOTESZ elnöksége április 3-i keltezésű, Tulassay Tivadar rektornak címzett levelében azt írta: meggyőződésük, hogy az egyetemi testületek és a rektor tettei „jogosak és szükségesek voltak a magyar tudományosság hitelességének és a Semmelweis Egyetem hírnevének a megőrzéséhez és megvédelmezéséhez”.

„A magyar tudományos intézmények hitelessége és autonómiája szakmai és etikai kérdésekben nemzeti önbecsülésünk alapeleme, nemzetközi érdekérvényesítésünk és a jelenlegi nehézségeinken való felülkerekedés nélkülözhetetlen feltétele” – fogalmazott a MOTESZ elnöksége.

A Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége levele Tulassay Tivadar rektornak

SzZs