Nem fogadta el dr. Tulassay Tivadar rektor lemondását a nemzeti erőforrás miniszter, erről kedden adott ki közleményt a tárcavezető. Réthelyi Miklós a törvények adta lehetőséggel élve május 31-ig tart igényt az egyetemi vezető munkájára. Mint az a közleményben olvasható: a miniszter – az egyetem egykori rektoraként is – fontosnak tartja az ott folyó munkát, és az átadás-átvétel zavartalan lebonyolítását, amely a jelenlegi rektor feladata.
Az egyetem sajtóosztálya erre reagálva közölte: Réthelyi Miklós hétfőn 15.00 órára hivatalába hívta dr. Tulassay Tivadart. A megbeszélés témája a rektori tisztségről való lemondás volt. A miniszter jelezte, hogy két hónapos felmondási idő kitöltését fogalmazza meg válaszlevelében. A hivatalos válaszlevél szerdán érkezett meg a Semmelweis Egyetemre. A rektor tiszteletben tartja a miniszter javaslatát – közölte az intézmény az MTI megkeresésére. T-Sz.Sz.