Tájékoztatás az Elnökség határozatáról, dr. Tulassay Tivadar Rektor Úr és az Egyetem egysége melletti kiállásról

Kedves Hallgatók!

Egyetemünk életében nehéz és különös napokat éltünk át, amelyekre tekintettel ma 16:30 órára rendkívüli EHÖK elnökségi ülést hívtam össze.

Az ülésen az Elnökség határozatot fogadott el:

“A Semmelweis Egyetem Hallgatói Önkormányzata a hallgatók egységét megtestesítve, támogatásáról és tiszteletéről biztosítja dr. Tulassay Tivadar Rektor Urat.

Az Egyetem mindenkori rektora jelképezi az Egyetem polgárai, az oktatók, a hallgatók és a dolgozók egységét, az universitas szellemiségét.

Rektor Úr döntései során maradéktalanul ezek szellemében cselekedett.”

Az elnökségi ülés alatt az ülés helyszinéül szolgáló Szenátusi Teremből átvonultunk a 17:00 órakor a Belső Klinikai Tömb kertjében tartott megmozdulásra.

Köszönjük mindenkinek, aki eljött és személyesen, méltóságteljesen fejezte ki tiszteletét és támogatását Rektor Úr és ez Egyetem egysége iránt.

Szécsényi-Nagy Balázs
EHÖK elnök